Puchar Davida przeniósł Czechosłowację, Argentynę i Serbię

Obrońca Czech wygrał w półfinale Pucharu Davisa. W niedzielnych pierwszych singli ćwierćfinał pojedynek Świata w Astanie wygrał Lukáš Rosol z Jewgienij Korolow 7: 6 (5), 6: 7 (2), 7: 6 (5), 6: 2 i wygrał jeszcze decydujący trzeci punkt. Czesi wygrali 3: 1 w meczach, a finałowe pojedynki nie były rozegrane.

W walce o finał spotka Czechów w domu z Argentyny, która pokonała Francuzów 3: 2 dzięki Carlos Berlocq, który wygrał finał single przez Gillesa Simona 6: 4, 5: 7, 6: 4 i 6: 4 ,

Drugi dzień meczu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Serbią to status 2: 1 dla gości z Bałkanów. W otwierającym się podwójnym świecie liderem Novak Djokovic był w Boise z homemana Johna Isnera 7: 6, 6: 2 i 7: 5. „Takie mecze są dość nudne, bo w grze jest wiele.Grasz dla ich kraju jeszcze, „powiedział po spotkaniu Djokovic

Ważne osada załatwił USA Sam Querrey po dramatycznym päťsetovej walce z Viktor Troicki w pojedynku trwającym trzy godziny i 20 minut triumfował Querrey 7:.. 6, 3: 6, 4: 6, 6: 1 i 6: 4. i po raz pierwszy w swojej karierze zdobył w zwycięstwo Davis Cup w pięciu zestawach utrzymanie Serbowie ułożone kilka Ilja Bozoljac Nenad Zimonjic, którzy w päťsetovej dramatu wzrósł w ciągu 7: 6 (5) 7: 6 (1) 5: 7, 4: 6 do 15:13 braci Mike i Bob Bryanovcov

Stan. 2: 1, w pojedynku Kanadzie i Włoszech Bodík procesu na kilka krajobraz „klonu”.KAZACHSTAN – REPUBLIKA CZESKA 1: 3

(Astana, Krajowe Centrum Tenisa, Gliniany w hali)

Piątek:

: Carlos Berlocq – Jo-Wilfried Tsonga 6: 4, 2: 6, 3: 6, 7: 5, 2: 6 w 233 minuty Juan Monaco – Gilles Simon 7 : 6 (2), 6: 2, 6: 4 w ciągu 150 minut

Sobota:

David Nalbandian, Horacio Zeballos – Julien Benneteau, Michael Llodra 3: 6, 7: 6 (3), 7: 5, 6: 3 w 183 minut niedziela:

Juan Monaco – Jo-Wilfried Tsonga 3: 6, 3: 6, 0: 6 dla 102 Carlos Berlocq – Gilles Simon 6: 4, 5: 7, 6: 4, 6: 4 w 228 minut USA – Serbia 1: 3

John Isner – Novak Djokovic 6 : 7 (5), 2: 6, 5: 7 Sam Querrey – Wiktor Troicki 7: 6 (1), 3: 6, 4: 6, 6: 1, 6: 4 > Sam Querrey

Bob Bryan, Mike Bryan – Ilya Bozoljac, Nenad Zimonjic 6: 7 (5), 6: 7 (1) Novak Djokovic 5: 7, 7: 6 (4), 1: 6, 0: 6 w 155 minut Kanada – Włochy 2: 1 po drugim dniu

V asek Pospisil – Andreas Seppi 7: 5, 6: 4, 4: 6, 3: 6, 3: 6

Milos Raonic – Fabio Fognini 6: 4, 7: 6 Daniel Nestor, Pospisil – Daniele Bracciali, Fognini 6: 3, 6: 4, 3: 6, 3: 6, 15:13